• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Ткаченко розповів, коли демонтують радянський герб зі щита "Батьківщини-матері"

Герб СРСР на щиті монумента "Батьківщина-мати" у Києві планують замінити у 2023 році

"Батьківщина-мати"
Радянський герб зі щита "Батьківщини-матері" знімуть
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону, передає "ДС".

За його словами, цьогоріч розроблятимуть план демонтажу та готуватимуться до технічних робіт.

"Думаю, до кінця цього року зможемо провести технічні та проєктні роботи, на це в нас вистачить ресурсів. А сам демонтаж розпочнемо наступного року, тоді ж, коли й конкурс на проєкт Тризубу, який ми збираємось там розмістити", – зазначив міністр.

До визначення найкращого методу демонтажу радянського герба хочуть залучити провідні українські інститути.

Крім того, додав Ткаченко, нині є законодавче протиріччя між вшануванням пам’яток Другої світової війни та боротьбою з радянськими символами.

"Будемо знімати серп і молот, будемо обережно переносити пам’ятки радянським "видатним" діячам, але будемо робитимемо це відповідно до закону. Ми все ж таки європейська держава", – наголосив він.

Як писала "ДС", у "Дії" провели опитування про те, що робити з радянським гербом на щиті монумента "Батьківщина-мати" у Києві. 85% опитаних висловилися за його заміну на герб України.

У Мінкульті також назвали вимоги демонтувати весь монумент абсурдними, оскільки він є однією з візитівок української столиці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua