• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Торік Україна втратила щонайменше 8,5 млн тонн врожаю через окупацію півдня та сходу, — KibOrg

Команда KibOrg отримала доступ до інформації з російської інформаційної системи "Зерно" з даними про всі операції з агропродукцією за 2022-2023 роки, які стосуються зокрема окупованої Росією частини Херсонської області

Зерно
Торік Україна втратила щонайменше 8,5 млн тонн врожаю через окупацію півдня та сходу
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на сайті KibOrg, передає "ДС".

"Зерно", нагадують у KibOrg, є автоматизованою системою, призначеною для відстеження поставок зерна та його перероблених продуктів на території Росії. Починаючи з 1 березня 2023 року, її використання стало обов’язковим. Ця система вимагає внесення інформації про кожну партію постаченого зерна або продуктів його переробки. Також до системи заносяться дані про рік врожаю, місце вирощування та інші характеристики кожної партії.

"При переміщенні партій, підприємство повинне оформити супровідний документ для ідентифікації зерна (СДІЗ). Для цього заявник має зареєструватися в системі "Зерно". В особистому кабінеті формується партія продукції, яка підлягає карантину і планується до переміщення, а також заповнюється форма для створення СДІЗ. На окупованих територіях України реєстрація у ФДІС "Зерно" також є обов’язковою", — кажуть експерти проєкту.

Зображення: KibOrg
Зображення: KibOrg

Як зазначається, команда KibOrg здобула базу даних з ФДІС "Зерно" по окупованій Херсонщині. Вона містить декілька таблиць, що показують усі операції з зерном здійснені в окупації протягом 2022-2023 років.

Одна з таблиць ФДІС "Зерно" містить детальну інформацію про врожай 2023 року. У ній відзначені усі виробники, що діють в окупації, кількість гектар у їх володінні, врожайність, а також інформація щодо району, у якому було зібрано продукцію.

Друга таблиця стосується безпосередньо партій зерна, на яке оформлювалися СДІЗ. Таблиця містить дані з вересня 2022 року до листопада 2023-го. Там понад 6 тис. рядків та інформація про 233 компанії й 105 приватних підприємців, що ведуть бізнес в окупації, номери СДІЗ на кожну партію зерна, об’єми, а також адреси призначення разом з найменуванням отримувача.

"У мережі майже немає інформації щодо точних об’ємів зерна, яке було зібрано в окупованих територіях. На початку 2024 року Президент Росії Володимир Путін заявив, що на "нових територіях" у 2023 році зібрали 4 млн тонн зерна. Одночасно із цим, дослідники NASA Harvest зазначають, що на окупованих територіях України було зібрано щонайменше 6,4 млн тонн тільки пшениці", — вказано у звіті KibOrg.

Інформація з ФДІС "Зерно", доступ до вдалося здобути учасникам проєкту, розкриває більш детальні статистичні дані щодо кожного регіону РФ, а також щодо територій України, які були анексовані у 2014 та 2022 роках.

Зображення: KibOrg
Зображення: KibOrg
Зображення: KibOrg
Зображення: KibOrg

Зокрема, станом на листопад 2023 року на окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей було зібрано 5,7 млн тонн врожаю, зокрема 4,7 млн тонн зернових та 679 тис. тонн олійних. На території Криму окупанти зібрали ще 2,6 млн тонн зернових, а також 86 тис. тонн олійних.

"Отже, загальна кількість врожаю, якого не дорахувалася Україна у 2023 році, згідно з інформацією з ФДІС "Зерно", складає щонайменше 8,5 млн тонн", — резюмували у KibOrg.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua