• USD 36.6
  • EUR 35.6
  • GBP 40.3
Спецпроєкти

Труханов висловився за компроміси з Росією та проти знесення монумента Катерині Другій

Мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що виступає проти знесення пам'ятника російській імператриці Катерині II та за пошуки компромісів з Росією, яка веде війну проти України

Геннадій Труханов
Геннадій Труханов / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Труханов заявив в інтерв'ю італійському виданню Corriere della Sera, повідомляє "ДС".

"Я проти зносу статуй. Навіть якщо ми руйнуємо пам'ятники, історія не змінюється. Знаю, що зібрано петицію з 25 тисячами підписів, але я чекаю. З такою логікою мені (треба – ред.) також прибрати пам'ятник Пушкіну чи Гагаріну? Це не має сенсу", — сказав він.

У той же час Труханов зазначив, що Одеса — не проросійське, а інтернаціональне місто, яке було збудовано представниками понад 120 національностей.

Також мера запитали, що буде у випадку, якщо Україна "програє Крим".

"Я вважаю, що важливо діяти політично, адже на кону життя мільйонів людей. Я не хочу, щоб мене неправильно зрозуміли. Очевидно, я мрію повернутися до наших кордонів 1991 року, але треба крок за кроком домовлятися, поступово шукати компроміси, уникати конфронтації ", — зазначив Труханов

Разом з тим, він додав, що Путін не мислить як прагматичний політик і є монстром, породженим радянським режимом, який намагається відбудувати Російську імперію.

"Так, він спробує ще: він одержимий нашим містом. Він не хоче його бомбити, як Харків, він вимагає його цілим. Я не песиміст, вірю, що ми в результаті переможемо. Але війна залишається довгою, важкою. Наш наступ до Херсона йде повільно, і Путін продовжує сподіватися на оточення Одеси з півночі для сполучення з "Придністров'ям", — розповів політик.

Нагадаємо, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що пам'ятник російській імператриці Катерині ІІ в Одесі можна демонтувати.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua