• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Трюдо заявив про підтримку членства України в НАТО: ухвалено декларацію

Під час зустрічі в Києві 10 червня президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо ухвалили декларацію, у якій Оттава підтримала набуття членства України в НАТО, "щойно це дозволять умови"

Джастин Трюдо и Владимир Зеленский
Джастин Трюдо и Владимир Зеленский
Реклама на dsnews.ua

Текст декларації оприлюднив Офіс президента України 10 червня, передає "ДС".

Як зазначено, у межах НАТО Канада наголошує, що Україна має право обирати власні заходи безпеки. У той самий час Канада продовжує зосереджуватися на негайній підтримці для зміцнення здатності України до самооборони. 

Згідно з документом, Канада повністю підтримує Раду Україна – НАТО як майданчик для подальшого посилення та розширення поточної співпраці з метою сприяння реалізації шляху України до євроатлантичної сім'ї, відповідно до Бухарестської декларації.

"Канада підтримує набуття Україною членства в НАТО, щойно це дозволять умови. Україна та Канада з нетерпінням очікують на розв’язання цих питань на Саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року", – йдеться у тексті декларації.

Як відомо, Україна підписала схожі декларації з понад півтора десятком держав Альянсу. Не всі з них підтримують швидкий вступ України до НАТО. Деякі погодилися лише повторити офіційну позицію Альянсу про те, що Україна має євроатлантичне майбутнє і колись у майбутньому вступить до НАТО.

У межах турне до європейських столиць у травні президент Володимир Зеленський ухвалив декларації з підтримкою членства України в НАТО з лідерами Італії, Німеччини та Франції.

Нагадаємо, в суботу, 10 червня, до Києва з неоголошеним візитом прибув прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Прем'єр Канади також оголосив про виділення Україні 500 мільйонів канадських доларів військової допомоги. У цьому пакеті зокрема буде 287 додаткових ракет для ППО і 10 тисяч снарядів калібру 155 міліметрів, розповів прем’єр. Крім того, Трюдо повідомив, що Канада долучиться до навчання українських пілотів на винищувачах F-16, запровадить нові антиросійські санкції та передасть вантажний літак АН-124 (також відомий як "Руслан"), який було конфісковано у Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua