• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У 2014 році Захід повівся розгублено, ми не дамо цьому повторитися, - Кулеба

Українці не будуть знову платити кров'ю за нездатність Заходу швидко відповісти Російській Федерації у разі нового вторгнення в Україну

У 2014 році Захід повівся розгублено, ми не дамо цьому повторитися;
У 2014 році Захід повівся розгублено, ми не дамо цьому повторитися; / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на брифінгу, передає "ДС".

"Наша позиція — Росія здатна діяти нелінійно, але помилки 2014 року не мають права на повторення. Тому ми не приймемо жодних спроб, якщо вони будуть, пояснити Україні, що не треба чогось робити для стримування вторгнення Росії, тому що недостатньо велике вторгнення або недостатньо доказів, що це російські солдати", — зазначив Кулеба.

Головний дипломат країни зазначив, що цей етап Україна вже давно пройшла.

"Ми не будемо знову платити кров'ю своїх громадян за нездатність партнерів швидко і чітко робити висновки про дії Росії. Ми про це говоримо відверто. У мене немає жодних сумнівів ані в тому, що США підтримують нас, ані в тому, що підтримують не тільки словами, а й конкретними справами.

Ані в тому, що в разі початку активних бойових дій у США і ЄС не буде іншого вибору як застосувати жорсткі санкції проти Російської Федерації", — додав Кулеба.

Як писала "ДС", держсекретар США Ентоні Блінкен назвав поїздку до Києва продуктивною, а також підтвердив незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Окрім того, 15 січня Україну відвідав міністр закордонних справ Королівства Данія Йеппе Кофод.

20 січня стало відомо, що Литва, Латвія та Естонія отримали згоду США на передачу Україні протитанкових систем Javelin та боєприпасів до "Стінгеру".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua