• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

У Чернігівській міськраді знову обшуки, тиск на самоврядування продовжується, — в.о. міського голови

Виконувач обов'язки очільника міста написав звернення до краян

Чернігівська міськрада
Чернігівська міськрада
Реклама на dsnews.ua

Мета обшуків, які вчора пройшли у Чернігівській міській раді, — паралізувати місто. Такі дії силовиків свідчать про те, що тиск на місцеве самоврядування продовжується. Про це заявив у Telegram виконувач обов’язки міського голови Чернігова Олександр Ломако у своєму зверненні до містян, пише "ДС". 

"Шановні чернігівці. Хочу повідомити, що в міській раді протягом дня проводяться обшуки. Силовики детально перевіряють мій кабінет та інші службові приміщення. Працює 11 слідчих (!!!). Вони шукають документи про звільнення з посади Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка. Або — не звільнення. 11 слідчих протягом 6 годин шукають в міській раді 2 документи! Всім відома історія, коли абсурдними рішеннями судів місто на один рік позбавили законно обраного 80 % очільника міста. Цього виявилося мало. Тиск на місцеве самоврядування продовжується", — заявив Олександр Ломако.

Він наголосив, що 2 лютого, виконуючи рішення львівських судів, підписав розпорядження про відсторонення на один рік Владислава Атрошенко від посади міського голови.

"Інших роз‘яснень ні від суду, ні від виконавчої служби ми не отримували. З цього дня виконувачем обов‘язки міського голови являюся я, як секретар міської ради. Але така ситуація не влаштовує чиновників на Печерських пагорбах. Чернігів для них — як кістка в горлі. Їхня мета — паралізувати місто, плювати вони хотіли на інтереси чернігівців", — наголосив в. о. міського голови Чернігова.

За його словами, місто-Герой Чернігів, яке на початку війни спинило ворога та не пустило його у Київ, сьогодні знову на передовій боротьби — за свободу, демократію та місцеве самоврядування.

"Ми не відступимо від захисту нашого міста та нашого права на самоврядність. Це прекрасно розуміють і силовики, і ті, хто дає їм ці ганебні команди. Для нас головне — інтереси людей та розвиток нашого міста. А вони такими діями шкодять Чернігову та країні", — відзначив Олександр Ломако.

Раніше повідомлялося, що в січні 2023 року Львівський апеляційний суд залишив у силі рішення Яворівського районного суду про відсторонення мера Чернігова Владислава Атрошенка від посади на один рік через те, що водій Атрошенко в перші дні широкомасштабного російського наступу вивіз дружину мера з-під обстрілів, а міський голова залишився в місті. Комітет виборців України, рух "Чесно", Асоціація міст України, інші громадські організації та експерти назвали рішення Яворівського суду проявом вибіркового правосуддя та тиском на місцеве самоврядування.

Також повідомлялося, що 30 березня цього року силовики намагалися зірвати сесію Чернігівської міськради: депутатів забирали на допити, викликали до військкоматів, затримували на блокпостах та зачиняли в офісах. За словами Олександра Ломако, метою зриву сесії було бажання місцевих чиновників заблокувати роботу обраної чернігівцями міської ради.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua