• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Держспецзв'язку назвали кількість держорганів, які постраждали від кібератаки

Встановлено, що від кібератаки в ніч із 13 на 14 січня постраждали 22 сайти органів державної влади України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на брифінгу голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони, повідомляє "ДС".

"Інфраструктуру було відновлено протягом трьох днів. А аналіз даних засвідчив, що чутлива інформація втрачена не була", – наголосив він.

Всі сайти державних установ, що постраждали, були побудовані на системі управління контентом OctoberCMS. Практично всі з них – розроблені однією приватною компанією, зазначили у Держспецзв'язку. Таким чином, зараз відпрацьовується версія комбінації трьох векторів атаки: supply chain attack, або атака на ланцюжок поставок, а також експлуатація двох вразливостей — OctoberCMS і Log4j.

Під час атаки хакерів були змінені головні сторінки веб-сайтів, а доступ до всього іншого – заблокований.

"Наявні дані свідчать, що кібератака була заздалегідь ретельно підготовлена і проведена на високому операційному рівні та здійснювалася скоординовано групою хакерів", — наголосив Щиголь.

У Держспецзв'язку вказали на причетність до атаки російських угруповань хакерів. При цьому атака мала як кібер, так і інформаційну деструктивну складову. На сьогоднішній день активно поширюється інформація про витік персональних даних громадян, яка не підтверджена основними суб'єктами забезпечення кібербезпеки.

Як писала "ДС", у ніч на 14 січня сайт Міністерства освіти і науки України зламали невідомі люди. Також атаки хакерів зламали сайти Кабінету міністрів, Мінагрополітики, Міністерства закордонних справ, порталу "Дія" та низки інших відомств.

У СБУ заявили, що витоку персональних даних не було, контент сайтів не змінювався. Крім того, низка ЗМІ знайшла кілька помилок у "польському посланні" злодіїв, які не притаманні справжнім носіям мови.

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що за кібератаками на сайти українських держорганів стоїть Росія. Подібну оцінку висловили і СБУ, і експерти Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Згодом, 15 січня, у РНБО повідомили, що за масштабною кібератакою на урядові сайти України стоїть група хакерів UNC1151, пов'язана із білоруською розвідкою.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua