• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

У Дніпрі бюджетників закликають підписати петицію на підтримку Корбана, - політолог

Працівників муніципальних органів і комунальних підприємств Дніпра змушують підписати петицію до президента Володимира Зеленського на підтримку Геннадія Корбана. У чатах людей закликають зробити "правильний вибір" та вимагають звіту про поставлений підпис

Геннадій Корбан
Геннадій Корбан
Реклама на dsnews.ua

Про це у колонці для сайту "site.ua" розповів директор Центру суспільних досліджень "Український меридіан" Дмитро Левусь, передає "ДС".

Політолог зазначив, що така інформація з’явилась у місцевих Telegram-каналах, де люди діляться скріншотами із закликами від представників влади. Автор колонки навів і інші факти задіювання міською владою Дніпра адмінресурсу.

"Безцеремонність і нахабство дніпровської влади не знають меж: на офіційному сайті міськради з’явилась покрокова відеоінструкція "Як правильно проголосувати за Корбана". А на сторінках комунальних ЗМІ – рекламні банери "Підтримай Корбана – захисти Дніпро". На кшталт: "Є Корбан, є Дніпро!" Не нагадує одну сусідню країну-агресора?", – відзначив Дмитро Левусь.

Експерт порівняв це із часами Януковича, коли бюджетників із південних і східних регіонів України звозили до Києва на так званий "Антимайдан". Він також нагадав, що раніше журналісти викривали Корбана у концентрації в своїх руках неформальної влади у Дніпрі.

"У 2019-му Геннадія Корбана ЗМІ називали не інакше як "тіньовим мером" Дніпра. Він сам таким "титулом" хизувався: в інтерв’ю журналістам "Бігус.інфо" казав, що не заперечує, щоб його так кликали. У тому ж таки розслідуванні "Бігус.інфо" йшлося про те, що елітний житловий центр "Амстердам" у Дніпрі, де мешкав Корбан, перетворився на "тіньову мерію" – туди як на роботу їздили чиновники держадміністрації та депутати міськради, – зазначив Дмитро Левусь. – Скидається на те, що за останні роки нічого не змінилось і Борис Філатов залишався "декоративним" мером, коли реально містом керував його бізнес-партнер".

На думку політолога, в умовах війни така тіньова організація влади може загрожувати національній безпеці.

"Не диво, що існування в Україні таких сумнівних "еліт" викликає занепокоєння у західних партнерів, які, зокрема, зацікавлені у тому, щоб їхня зброя та гуманітарна допомога опинялись, принаймні, у руках офіційних представників влади, а не у напівкримінальних елементів, що можуть співпрацювати з ворогом. Тому і Володимир Зеленський, схоже, не перегляне своє рішення щодо громадянства Корбана, бо від цього рішення залежить дещо більше, ніж доля одного бізнесмена", – наголосив експерт.

Нагадаємо, раніше політолог Олег Лісний висловив думку, що рішення про позбавлення Геннадія Корбана громадянства могло бути ухвалене президентом під тиском західних партнерів. Торік американський аналітичний центр "Atlantic Council" висловлював занепокоєння через діяльність Корбана, якого називали причетним до "регіональних олігархічних мереж".

Володимир Зеленський припинив громадянство Геннадія Корбана та ще дев’ятьох осіб 18 липня. Указ не був офіційно оприлюднений. 22 липня Корбана не пустили в Україну, а його паспорт – вилучили. Бізнесмен звернувся до президента, закликавши його "вирішити непорозуміння".

13 серпня мер Дніпра Борис Філатов у своєму Facebook закликав підписувати петицію на сайті голови держави про перегляд рішення щодо припинення громадянства Геннадія Корбана.

    Реклама на dsnews.ua