• USD 29.3
  • EUR 29.8
  • GBP 34.8
Спецпроєкти

У Кабміні пояснили, як Україна вимагатиме репарацій від РФ

Заступниця міністра юстиції України Ірина Мудра розповіла, що зараз немає дієвого механізму, який дозволив би домогтися виплати репарацій за збройне вторгнення Росії в Україну, тому українське Міністерство юстиції працює над його створенням 

Реклама на dsnews.ua

Про це вона розповіла в інтерв’ю "Юридичній практиці", передає "ДС".

"Жоден існуючий на сьогоднішній день міжнародний орган — Міжнародний суд ООН, Європейський суд з прав людини, арбітражні суди, що вирішують спори відповідно до Угоди між Україною та РФ про взаємний захист інвестицій, а також національні суди — з різних причин не дають змоги притягти Росію до відповідальності за такі масштабні руйнування та отримати ефективну компенсацію, крім того, право вето, яке Російська Федерація має у Раді безпеки ООН, фактично робить будь-який механізм ООН, чи то чинний, чи новий, значною мірою неефективним. Зрештою, ніхто не має ілюзій, що Росія якось може визнати свої правопорушення та добровільно погодитися на відшкодування збитків Україні та її громадянам", — сказала вона.

Тому, за словами заступника міністра, у Мін'юсті створено робочу групу для створення нового механізму відшкодування збитків, завданих незаконним збройним вторгненням Росії в Україну.

"Такий механізм передбачатиме створення для України міжнародної комісії з розгляду претензій, яка б мала юрисдикцію розглядати претензії фізичних, юридичних осіб та держав щодо збитків, заподіяних вторгненням Росії в Україну. Також створюватиме компенсаційний фонд, що фінансується за рахунок активів Росії та пов'язаних осіб, заарештованих або наданих для арешту в юрисдикціях держав-учасниць, з якого будуть задоволені рішення міжнародної комісії з розгляду претензій. Зрештою, механізм передбачатиме засоби забезпечення виконання рішень комісії національними судами держав-учасниць та адресуватиме серед іншого питання обмеження суверенних імунітетів Росії та її активів через її грубі порушення міжнародного права", — додала Мудра.

Говорячи про терміни запровадження такого механізму, заступник міністра наголосила, що "це досить тривалий процес".

"Усе, що стосується міжнародного права та міжнародних відносин у цілому, досить тривалий процес. У нашому випадку запровадження механізму компенсації потребує не лише переговорів на рівні іноземних делегацій, а й проходження низки внутрішніх процедур, пов'язаних зі зміною національного законодавства держав. Водночас питання відшкодування є критичним для України та українців, тому заплановано укласти міжнародну угоду, на підставі якої працюватиме механізм, і, власне, запровадити сам механізм у максимально короткі терміни", — сказала вона.

Нагадаємо, в Офісі президента сподіваються, що міжнародний трибунал над вищим російським військово-політичним керівництвом щодо злочинів проти України та українського народу буде створено до вересня поточного року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua