• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

У Каліфорнії запустили безпілотне таксі Amazon (ВІДЕО)

У штаті Каліфорнія з'явилося перше безпілотне таксі Zoox від компанії Amazon, яке вже можна побачити на дорогах загального користування

Безпілотне таксі Zoox від компанії Amazon
Безпілотне таксі Zoox від компанії Amazon
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє TechCrunch, передає "ДС".

Понад два роки тому компанія Amazon представила безпілотний робот-таксі, який створили з нуля. Автомобіль використовує датчики та навігацію, щоб орієнтуватися у просторі.

Автомобіль з'явився на дорогах після того, як Zoox, яка є дочірньою компанією Amazon, отримала необхідні дозволи від влади.

Генеральна директорка Zoox Айша Еванс заявила, що маршрут включатиме повороти, кілька світлофорів, пішохідних переходів, а також навігацію на паркуванні. Проте вона впевнена, що роботаксі впорається з таким завданням.

The Verge пише, що роботаксі може розганятися лише до 64 км/год, їздити тільки щосуботи й щонеділі у світлий час доби, а під час поганої погоди рух цього транспорту заборонили. 

Спочатку роботом-таксі зможуть користуватися лише працівники компанії. Він буде перевозити людей між двома головними будинками фірми у Фостер-Сіті, що в Каліфорнії.

"Вже після весни ми зможемо посадити інших людей у транспортний засіб, але ми не маємо конкретної дати", — сказав Левінсон і додав, що компанії знадобляться додаткові дозволи, щоб возити не лише працівників.

Співзасновник Zoox і технічний директор Джессі Левінсон сказав, що компанія побудувала десятки безпілотних таксі та планує додати більше авто найближчими днями.

Наразі компанія тестує автомобілі Toyota Highlander, які оснащені системою автономного керування, на дорогах загального користування в Каліфорнії та Сіетлі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua