• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

У Кулеби відреагували на "референдуми" окупантів: "Україна ніколи не погодиться на ультиматуми РФ"

Проведення "референдумів" за приєднання окупованих територій України до РФ грубо порушує Конституцію і закони України, норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання Росії

МЗС України
У МЗС відреагували на "референдуми" окупантів / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, передає "ДС".

МЗС зазначає, що 23-27 вересня Російська Федерація організувала "пропагандистське дійство" під назвою "референдуми" на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей України.

"Примус людей на цих територіях до заповнення якихось паперів під прицілом російських військових є черговим злочином Росії у ході її агресії проти України, грубо порушує Конституцію і закони нашої держави, норми міжнародного права та міжнародні зобов’язання Росії. Ця вистава не має нічого спільного з волевиявленням і не несе жодних наслідків для адміністративно-територіального устрою та міжнародно визнаних кордонів України. Україна та міжнародна спільнота засуджують такі дії Росії та вважають їх нікчемними", — мовиться у заяві.

МЗС обіцяє, що всі громадяни України, які взяли участь в організації "референдумів" разом із російськими окупантами, понесуть покарання згідно з нормами Кримінального кодексу України. Компетентні органи вже вживають заходів щодо їхнього розшуку та притягнення до відповідальності.

"Як і у випадку з українським Кримом, Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області залишаються суверенними територіями України. Україна має повне право на відновлення своєї територіальної цілісності військовими та дипломатичними методами, продовжить звільняти тимчасово окуповані території", — наголосили у міністерстві.

МЗС зазначає, що Україна ніколи не погодиться на будь-які ультиматуми РФ, а спроби Москви створити нові лінії розмежування чи послабити міжнародну підтримку України приречені на поразку.

"Влаштувавши фіктивні "референдуми" на тимчасово окупованих територіях України, Росія свідомо продемонструвала, що всі її сигнали про готовність до переговорів — це лише операція прикриття для збройної агресії та безпорадних спроб утриматися на тимчасово окупованих територіях. Росія послідовно демонструє зневагу всім, хто закликав до дипломатії", — додали у міністерстві.

МЗС розраховує, що відповідні країни "зроблять висновки щодо справжніх намірів Росії" та збільшать підтримку України у протидії російській агресії, "а не прикриватимуть свою бездіяльність прагненнями відіграти роль миротворців, яких Росія не потребує". 

Україна закликає всі держави та міжнародні організації негайно засудити незаконні дії Кремля та посилити ізоляцію Росії.

Україна також закликає ЄС, НАТО та Групу семи негайно суттєво підвищити тиск на державу-агресора, включно з новими жорсткими санкціями, та суттєво збільшити військову підтримку України, зокрема надати танки, бойові літаки, бронемашини, далекобійну артилерію, засоби протиповітряної та протиракетної оборони.

"Ми закликаємо партнерів продемонструвати Росії, що єдиною реакцією на спроби анексії, шантаж та ультиматуми буде збільшення підтримки України задля перемоги нашої держави над агресором", — резюмували у міністерстві.

Як писала "ДС", голосування на псевдореферендумах проводилося 24-27 вересня. В СБУ кажуть, що окупанти заздалегідь "підбили підсумки" і визначили результати ще на початку вересня.

В ОБСЄ заявили, що так звані "референдуми" на окупованих територіях України є нелегальними та суперечать міжнародним стандартам.

Російські пропагандистські ЗМІ вранці 28 вересня озвучили результати псевдореферендумів за приєднання до РФ на окупованих територіях Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua