• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

У МАГАТЕ відреагували на чергове знеструмлення Запорізької АЕС

У МАГАТЕ заявили про необхідність взяти зобов’язання щодо безпеки Запорізької АЕС після шостого знеструмлення станції через російські обстріли

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Зокрема, він зазначив, що сьогодні близько 5:00 ЗАЕС повністю втратила зовнішнє електропостачання, коли її остання лінія 750 кіловольт була відключена. При цьому її єдина резервна лінія 330 кіловольт була пошкоджена кілька днів тому і перебуває в ремонті.

Внаслідок цього запрацювали всі 20 аварійних дизель-генераторів на ділянці. Основну потужність зараз забезпечують 8 із цих дизелів, а решта перебуває у режимі очікування. Гроссі зазначив, що дизеля на місці вистачає на 15 днів роботи. Два з 6 блоків, які були в режимі гарячої зупинки, переходять на холодну зупинку.

Гендиректор МАГАТЕ підкреслив, що це перший випадок, коли станція втрачає живлення з 23 листопада 2022 року. Зараз Запорізька АЕС працює на аварійних дизелях — останній лінії захисту.

Гроссі підкреслив, що це вже шостий випадок, коли ЗАЕС, найбільша атомна електростанція в Європі, втрачає зовнішнє енергопостачання і змушена працювати в аварійному режимі.

"Що ми робимо? Як ми можемо сидіти тут, у цій кімнаті сьогодні вранці, і дозволити цьому статися? Так продовжуватись не може. Я вражений самовдоволенням — що ми робимо, щоб цього не сталося? Ми — МАГАТЕ, ми покликані дбати про ядерну безпеку. Кожен раз ми кидаємо кубик. І якщо ми дозволимо цьому продовжуватись раз у раз, то одного дня наша удача закінчиться", — сказав він.

Гроссі закликав співробітників МАГАТЕ взяти на себе зобов’язання захищати безпеку ЗАЕС прямо зараз.

"Нам потрібна дія. Продовжу термінову консультацію та контакти", — додав він.

Як писала "ДС", війська РФ 9 березня завдали удару по кількох регіонах України, запустили понад 80 ракет. У Києві шпиталізували двох поранених. У Харкові пролунала серія вибухів, після чого у частині міста зникло світло. В Одесі — влучання у приватний будинок та об'єкт критичної інфраструктури. На Львівщині загинули четверо людей. У Житомирі — проблеми зі світлом та водою.

У трьох областях обмежили електропостачання. Затримується низка потягів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua