• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.3
Спецпроєкти

У Малюськи показали, в яких умовах тримають російських полонених (ФОТО)

В установах Державної кримінально-виконавчої служби для тримання військовополонених утворено 51 дільницю, які розташовані майже в кожному регіоні України, та 1 табір на заході держави

Денис Малюська
Денис Малюська / Міністерство юстиції
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції, передає "ДС".

"Табір для військовополонених охороняється. Для утримуваних тут осіб створенні належні побутові умови, організовано медичне забезпечення. Важливо, що військовополонені працюють. Вони не проводять своє буття, просто дивлячись у стелю. Вони займаються деревообробкою та приносять користь для українського суспільства", – прокоментував міністр юстиції Денис Малюська.

Умови тримання російських полонених
Умови тримання полонених

За його словами, в умовах воєнного стану, якщо доставити полонених безпосередньо до табору неможливо, заради збереження життя та здоров'я вони можуть тимчасово перебувати у дільницях, утворених в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби. Крім того, до дільниць направляють тих полонених, щодо яких є інформація стосовно їхнього обміну найближчим часом.

У таких дільницях військовополонених тримають в окремих приміщеннях у виправних колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, середнього та максимального рівня безпеки, а також у СІЗО, ізольовано від інших засуджених та заарештованих.

Приміщення для російських полонених
Приміщення для полонених

"Умови тримання як у таборі, так і у дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими особами відповідають їх статусу та базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права. Адже ми, зокрема і у питанні поводження з військовополоненими, не можемо поводити себе як варвари. Тому що ми – країна цивілізована, ми – частина європейської спільноти. Крім того, я впевнений, що коли ми показуємо, як ми утримуємо російських полонених, – ці кадри неодмінно побачать в РФ, і ми розраховуємо, що вони будуть наших громадян утримувати в аналогічних умовах, доки ми їх не обміняємо", – розповів Малюська.

Витрати на утримання одного полоненого — приблизно 3 тис. гривень на місяць.

Як писала "ДС", у російському полоні перебуває понад 1500 мирних українців, яких окупанти утримують у в'язницях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua