• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Міноборони України прокоментували "дослідження" дій ЗСУ від Amnesty International

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр назвала необ'єктивним звіт Amnesty International про війну Росії проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це вона написала у Telegram, передає "ДС".

Україна, за словами Маляр, продовжує політику відкритості та об'єктивного підходу до юридичної оцінки дій як агресора, так і дій наших військових, які здійснюють оборонні заходи – на відміну від РФ, яка, навпаки, приховує усі свої злочини від міжнародної спільноти та не виконує рішення Європейського суду з прав людини

"РФ не допускає міжнародні організації до фактажу, який можна використовувати для дослідження обставин. Взагалі — ні на тимчасово окуповані території, ні, відповідно, на свою територію", — наголосила вона.

"Коли у тексті про дії українських Збройних Сил під час війни немає аналізу дій ворога, це схоже на дослідження дій жертви без урахування дій озброєного ґвалтівника. Тобто отримати об'єктивні висновки за такого підходу просто неможливо", – наголосила Маляр.

Вона додала, що подібні звіти спотворюють реальну картину міжнародного злочину агресії, який відбувається на території України з 2014 року.

Тому Україна не лише жертва агресії, яку ще світ не бачив, а Україна ще й жертва власної відвертості, вважає Маляр.

Заступник міністра оборони звернула увагу, що в Україні виносили вироки тим українським військовим, які порушували закон у зоні бойових дій, і надалі готові розслідувати такі злочини, якщо такі факти мають міжнародні організації.

"Росіяни використовують тактику захоплення та утримання населених пунктів, і поки ми чекатимемо російського ворога в полі, як це іноді деякі нам радять, росіяни просто займуть усі наші будинки. Тому українські міста та села зміцнюються та обороняються від міжнародного злочинця, від держави-злочинця, яким є Російська Федерація", – наголосила Маляр.

Вона запевнила, що ЗСУ разом із місцевою владою регулярно закликають населення та проводять евакуацію з районів, що прилягають до місць ведення бойових дій.

Маляр нагадала, що для миру після Другої світової війни найстрашнішим злочином є злочин агресії, який порушує суверенні кордони держав і загрожує всьому світу.

"У цій ситуації первинними мають бути не поради українським Збройним Силам, які сьогодні захищають собою Європу, а первинною від усіх міжнародних організацій має бути вимога всього світу — зупинити міжнародний злочин Російської Федерації, агресію, від якої загинули вже тисячі мирних жителів", — підсумувала Маляр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua