• USD 36.6
  • EUR 37.4
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У Міноборони вказали на найстрашніше у звіті Amnesty International

Звіт Amnesty International не відображає реальність у війні Росії проти України, а подані факти спотворюють вагу російських злочинів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник міністра оборони Ганна Маляр, коментуючи звіт правозахисної організації Amnesty International, в якому українських військових звинуватили в тому, що вони під час відбиття агресії Росії наражають на небезпеку мирне населення, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Вона зазначила, що такі дослідження, як звіт Amnesty International, не враховують низку факторів. Наприклад, те, що росіяни використовують тактику захоплення населених пунктів.

"І поки ми будемо чекати росіян у полі, як нам дехто радить, вони просто займуть всі наші будинки. Тому наші міста та села укріплюються та обороняються від держави-злочинця, яким є РФ, і фактично від загарбника. За принципом досягнення найбільшої ефективності відбувається розміщення підрозділів ППО для прикриття неба над населеними пунктами", — сказала Маляр.

Вона наголосила, що Сили оборони України спільно з військовими адміністраціями регулярно проводять евакуацію цивільних. Хоча не всі мешканці погоджуються виїжджати.

Заступник міністра оборони додала, що для об'єктивного результату важливими є методи та підходи до аналізу інформації.

"Коли у тексті про дії ЗСУ під час війни немає дій ворога, це схоже на аналіз дій жертви без аналізу дій озброєного гвалтівника, тобто отримати об'єктивні висновки просто неможливо", — наголосила вона.

Україна розуміє, що Росія не допускає міжнародні організації ні на власні території, ні на окуповані.

"Зараз Україна не лише жертва агресії, але й жертва власної відкритості, бо подібні звіти спотворюють реальну картину агресії, яка вчиняється на території України з 2014 року", — сказала Маляр.

Вона додала, що у звіті немає нічого щодо умов оборони України. Таким чином, немає і хронології подій, що злочин вчиняє РФ, а Україна захищає свою землю.

"У такій ситуації постає питання об'єктивності будь-якого розслідування, якщо ми говоримо лише про дії жертви. Важливо згадати Бучу, Маріуполь, щоб дослідження було об'єктивним і показати хоча б на цьому прикладі злочини РФ. Але найстрашніше в таких звітах це те, що вони порушують вагу злочинів", — сказала вона.

Нагадаємо, організація Amnesty International оприлюднила звіт про війну в Україні, в якому українських військових звинувачували у нібито створенні баз та розміщенні озброєння у житлових районах, у тому числі школах та лікарнях. При цьому евакуація в таких населених пунктах не проводилася.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua