• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

У МЗС сказали, навіщо Росія роздає свої паспорти в окупованих регіонах

Росія проводить паспортизацію жителів окупованих територій України з метою їх інтеграції у російське правове, політичне та економічне поле

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ, повідомляє "ДС".

"Примусова паспортизація українців на Херсонщині та Запоріжжі є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України — загарбання українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле", — йдеться у заяві.

У МЗС зазначили, що рішення президента Росії про видачу паспортів є юридично нікчемним.

"Указ президента Росії юридично нікчемний і не матиме правових наслідків. Це рішення не вплине на належність ж тимчасово захоплених Росією територій до громадянства України", — наголосили у відомстві.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав міжнародне співтовариство "зупинити Росію, яка скоює злочини проти України та українців в масштабах, незнаних в Європі з часів Другої світової війни".

Він також вимагає ухвалити новий пакет санкцій, що включає ембарго на російську нафту, та надати Україні реактивні системи залпового вогню.

Як повідомляла "ДС", 25 травня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощене надання громадянства РФ мешканцям окупованих територій Запорізької та Херсонської областей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua