• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У МЗС України прокоментували від'їзд іноземних дипломатів

В Україні знаходиться 129 Посольств та консульських установ, а також представництв міжнародних організацій. І лише чотири країни вирішили евакуювати з України своїх дипломатів через загрозу вторгнення Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба МЗС України, передає "ДС".

"Станом на 24 січня, лише чотири держави повідомили МЗС України про наміри здійснити евакуацію членів родин і частини співробітників або дозволити їм добровільно залишити українську територію: США, Велика Британія, Австралія та Німеччина. Решта держав, Європейський Союз, ОБСЄ, Рада Європи, ООН, НАТО та представництва інших міжнародних і регіональних організацій інформують МЗС про відсутність на цьому етапі планів здійснювати евакуацію або скорочення персоналу", — йдеться у повідомленні.

У МЗС подякували міжнародним партнерам, " які тверезо оцінюють ситуацію, що склалася, і не вдаються до передчасних евакуаційних заходів".

"Нині надзвичайно важливо уникати кроків, які можуть бути використані в інформаційному просторі задля посилення напруги в суспільстві, дестабілізації економічної та фінансової ситуації нашої держави", — йдеться у заяві.

Нагадаємо, Державний департамент США наказав сім'ям американських послів обов'язково покинути Україну. Самим дипломатам дозволили залишити Київ на власний розсуд. У свою чергу МЗС України вважає це рішення Держдепу "передчасним".

Великобританія слідом за США стала відкликати співробітників свого посольства в Україні на тлі попереджень про російське вторгнення. Австралія також розпочала евакуацію сімей дипломатів.

Водночас, Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що не бачить причин для евакуації послів країн альянсу з України.

Влада Австрії розробила кілька планів щодо евакуації співробітників свого посольства в Україні.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua