• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У МЗС України викликали посла Німеччини через заяву командувача ВМС

Міністерство закордонних справ України викликало посла Німеччини Анку Фельдгузен через заяву командувача ВМС, віцеадмірала Кая-Ахіма Шенбаха

МЗС України
МЗС України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби МЗС, передає "ДС".

У відомстві послу заявили про категоричну неприйнятність висловлювань командувача Військово-морськими силами Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха, зокрема про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України і що наша країна не може відповідати критеріям НАТО.

"Висловлено також глибоке розчарування з приводу позиції уряду Німеччини про ненадання Україні оборонної зброї", — вказується в релізі.

МЗС у бесіді з німецьким дипломатом підкреслило важливість твердості і солідарності України і партнерів для стримування агресії Росії.

Нагадаємо, раніше глава ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах заявив, що окупований РФ Крим ніколи не повернеться до складу України, а Росія – це "стара і важлива країна", яка "потрібна" Заходу. В українському МЗС назвали висловлювання командувача ВМС Німеччини категорично неприйнятними.

Як писала "ДС", Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт зброї, виробленої в Німеччині, до України.

Нова глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Нещодавно британські літаки з військовою допомогою для України змушені були облітати територію Німеччини і слідувати більш довгим шляхом, бо ФРН не дозволила використовувати своє небо для поставки зброї Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua