• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У Нацбанку спростували збір інформації про всі платежі українців

Інформація про те, що Національний банк України збиратиме дані про всі платежі українців, не відповідає дійсності

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба НБУ, передає "ДС".

Зазначається, що запитувані дані не передбачають збору інформації, персональних даних фізичних осіб.

У НБУ повідомили, що НБУ з метою посилення нагляду з грудня 2022 року на періодичній основі отримує узагальнену інформацію від банків-еквайрів виключно щодо суб’єктів господарської діяльності, надавачів платіжних послуг — юридичних осіб, які користуються послугами банків з електронної комерції.

НБУ 1 червня надіслав банкам лист-нагадування № 25-0005/38228, мета якого — звернути увагу на необхідність своєчасного і коректного надання інформації згідно з вимогами, визначеними в попередніх листах.

"НБУ використовує зазначену інформацію виключно в наглядових цілях з метою посилення контролю за дотриманням банками вимог законодавства України", — йдеться в коментарі.

Так, аналіз такої узагальненої інформації дав змогу НБУ виявити проблематику використання послуг банків, у тому числі електронної комерції, з метою обслуговування тіньового ринку, зокрема обслуговування діяльності нелегального грального бізнесу, зазначили в НБУ.

Раніше повідомлялося, що НБУ оприлюднили лист від 1 червня в якому йшлося про необхідність подачі банками інформації щотижня про платежі в Інтернеті, P2P-перекази (переведення коштів між фізособами), перекази з використанням реєстру платежів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua