• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

У Радфеді Росії висловилися за відкрите постачання зброї до "ЛДНР"

Перший заступник голови Ради Федерації РФ Андрій Турчак заявив, що Росія має надати підтримку бойовикам "ДНР" та "ЛНР" на окупованому Донбасі у вигляді поставок окремих видів озброєнь для підвищення їхньої обороноздатності перед лицем "можливої агресії" Києва

Андрій Турчак
Андрій Турчак / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Турчака цитує російське агентство ТАСС, передає "ДС".

"Вважаю, що в цих умовах Росія повинна надати "Луганській та Донецькій народним республікам" необхідну допомогу у вигляді поставок окремих видів озброєнь для підвищення їхньої обороноздатності і стримування військової агресії, що явно готується Києвом", — сказав він.

Він зазначив, що в "Єдиній Росії" з тривогою ставляться до "накачування" України летальною зброєю, яку постачають "практично всі провідні країни НАТО у дуже великих масштабах".

"Кількість обстрілів Луганської та Донецької областей у рази збільшилася. Гинуть мирні люди. А в цей час західні куратори підштовхують українську хунту до прямого вторгнення на Донбас, озброюють нацбати, для яких герої — Бандера та Гітлер, а свастика — їхній знак поваги", — додав Турчак.

За словами голови російських комуністів у Держдумі Геннадія Зюганова, "пропозиція визнати "ДНР" і "ЛНР" провокує не війну, а захист громадян Росії, яких на Донбасі вже 600 тисяч".

"Якщо знатимуть і у Вашингтоні, і в Києві, в Берліні, де завгодно, про те, що ми захищатимемо своїх громадян, — запевняю вас, простору для чергових провокацій буде набагато менше", — сказав Зюганов, якого цитують сепаратистські Telegram- канали на окупованому Донбасі

Заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров також підтримав ідею Турчака.

Він зазначив, що може йтися "про оборонне озброєння".

"Турчак — перший заступник голови Ради Федерації, дуже шанована людина, і, якщо вона це говорить, я думаю, що вона робить правильно. У принципі, звичайно, ми повинні їм допомогти. Якщо до ЗСУ України постійно йдуть якісь озброєння з Великої Британії, США, ми ж не залишимо їх у біді. Не берданками ж їм воювати", — сказав Джабаров.

Нагадаємо, 9 січня депутати від КПРФ на чолі з її лідером Зюгановим внесли до Держдуми проєкт рішення про звернення до президента з проханням визнати так звані "республіки", створені Росією на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що визнання Росією так званих "ЛДНР" означатиме вихід Москви з Мінських домовленостей.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua