• USD 36.6
  • EUR 40.2
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Раді почали збір підписів за позбавлення мандатів нардепів від забороненої ОПЗЖ

У Верховній Раді розпочали збір підписів за позбавлення повноважень народних депутатів — представників забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні руху "Чесно", передає "ДС".

Наразі під зверненням про внесення питання позбавлення мандата представників ОПЗЖ до порядку денного наступної сесії підписалося 50 нардепів. Збір підписів триває.

За словами народного депутата Олега Дунди, спікер парламенту Руслан Стефанчук відмовив у проведенні позачергової сесії для позбавлення мандатів депутатів усіх рівнів від заборонених партій.

Стефанчук пояснив, що через воєнний стан "робота впродовж сьомої та восьмої сесій триває у режимі єдиних пленарних засідань".

Зазначимо, рішення про заборону ОПЗЖ ухвалили на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах деструктивної діяльності партії, зібраних СБУ у відповідь на загрози національній безпеці.

Як писала "ДС", у вересні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу партії ОПЗЖ і в такий спосіб остаточно заборонив її діяльність.

У листопаді народний депутат Олексій Гончаренко подав електронну петицію про позбавлення мандатів усіх депутатів від ОПЗЖ у Верховній Раді.

Відповідаючи на ініціативу, президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням розглянути цю петицію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua