• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.3
Спецпроєкти

У Раді вирішили перевірити нардепів, які виїхали з України після початку повномасштабної війни

У Верховній Раді планують створити Тимчасову слідчу комісію, яка перевірить факти і причини знаходження не в Україні народних депутатів, які виїхали після початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації

Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це голова парламенту Руслан Стефанчук сказав у коментарі "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Думаю, що найближчим часом буде ініційовано створення тимчасової слідчої комісії, яка зможе визначити всі факти їх перебування не на території України, причини цього — і рекомендувати відповідні рішення до ухвалення у Верховній Раді.

Тому зараз ми на шляху до того, щоб депутати, які не виконують своїх функціональних обов'язків, не мали можливості працювати в стінах українського парламенту.

Якщо є такі парламентарії, щодо яких відкрито кримінальні провадження, то ми вже відкликали їх з посад у комітетах. Це, зокрема, пан Медведчук і пан Ковальов", — заявив Стефанчук.

Водночас він наголосив, що заробітна плата не виплачується парламентаріям, які не беруть участі в пленарних засіданнях Ради або в засіданнях комітетів.

Стефанчук також нагадав, що довибори до ВР для обрання депутатів замість омбудсмена Дмитра Лубінця та екснардепа Вадима Новинського пройдуть після завершення воєнного стану.

Нагадаємо, у квітні спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що близько десяти народних депутатів покинули Україну перед війною.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua