• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

У разі відставки Пацкана ініціаторам його звільнення загрожує кримінальна відповідальність

Висловлення депутатами ВР недовіри голові Рахункової палати Валерію Пацкану – рівноцінне втручанню у її діяльність та перешкоджанню роботі її голови. Це є грубим порушенням закону та Конституції і за це передбачена кримінальна відповідальність

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив екснардеп Олександр Черненко у своєму дописі в Facebook.

"Ініціаторам звільнення голови Рахункової палати Валерія Пацкана загрожує кримінальна відповідальність у разі його відставки. В п'ятницю, 13 січня на засіданні Верховної Ради ряд парламентарів планують висловити недовіру голові Рахункової палати України Валерію Пацкану. Але це буде грубе порушення закону та Конституції", — пише Олександр Черненко.

За словами екснардепа, Конституція України не наділяє ВРУ повноваженням висловлювати недовіру Голові та іншим членам Рахункової палати, що матиме наслідком автоматичне звільнення з посади. Також, із формулювання проекту постанови "Про висловлення недовіри Пацкану В. В. вбачається, що вона не відповідає Закону України "Про правовий режим воєнного стану".

"Ці дії — це як втручання у діяльність Рахункової палати та перешкоджання роботі Голови Рахункової палати, за що передбачена кримінальна відповідальність. До того ж, таке неправомірне звільнення порушує відображену у Міжнародних стандартах вищих органів аудиту та закріплену і гарантовану Законом № 576 незалежність Рахункової палати", — резюмує екснардеп.

    Реклама на dsnews.ua