• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У РНБО розповіли, чи мобілізуватимуть в Україні жінок на війну з Росією

З початком повномасштабної війни в Україні почало ширитись багато фейків стосовно мобілізації населення. Зокрема, один із них – про примусову мобілізацію жінок, яких начебто згодом відправляють на передову

Жінки, які проходять службу в ЗСУ
Жінки, які проходять службу в ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

У Центрі протидії дезінформації розповідають, що жінки в лавах Збройних сил служать лише в добровільному порядку та за контрактом, інформує "ДС".

Одним із головних приводів для поширення фейку є взяття жінок на військовий облік, яке має початися з 1 жовтня 2022 року.

"Це означає, що жінка стає військовозобов'язаною та перебуває у запасі Збройних сил, Національної гвардії чи інших військових формувань. Але це лише жінки тих професій, які визначені в наказі Міноборони України №313 від 11.10.2021р.", – йдеться в повідомленні.

У ЦПД наголошують, що взяття на облік не є мобілізацією, оскільки у воєнний час жінки можуть бути прийняті на службу лише на контракт або в добровільному порядку.

Також не підлягають призову на військову службу через мобілізацію жінки з дітьми до 18 років.

Утім в Міноборони раніше заявили, що жінки, які перебувають на обліку за військово-обліковими спеціальностями, все ж можуть бути мобілізовані у разі гострої нестачі спеціалістів.

"Наразі такої необхідності немає, але в окремих випадках жінки можуть бути мобілізовані за найбільш дефіцитними для Збройних Сил України та інших складових сил оборони військовими спеціальностями", – пояснює заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua