• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

У РНБО розповіли, як Росія плодить фейки про "розчленування" України Польщею та США

Російська пропаганда масово розповсюджує фейки про те, що США та Польща нібито прагнуть розчленувати Україну

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Центру протидії дезінформації (ЦПД) при РНБО у Telegram, передає "ДС".

Так, у ЦПД заявили, що в першому випадку кремлівські медіа перекрутили матеріал Reuters та приписали директору Національної розвідки Авріл Хайнес слова: "Росія прагне встановити контроль над територією України, як свого часу планували й США".

"Насправді ж Хайнес говорила про однакові політичні цілі Росії та США в контексті російсько-української війни. США допомагають Україні перемогти, Росія мріє про власну перемогу", — заявили в РНБО.

У Центрі уточнили, що стосовно Польщі пропаганда просто переказує слова голови Служби зовнішньої розвідки Росії Сергія Наришкіна про те, що "Польща почала опрацьовувати активні сценарії розчленування України".

У ЦПД заявили, що розповіді про "розчленування України" є елементом інформаційно-психологічної операції. Її мета — поставити під сумнів майбутнє української державності та створювати враження, ніби Україна не має союзників.

Нагадаємо, у травні російські пропагандисти стверджували, що президент Володимир Зеленський нібито попросив свого колегу з Польщі Анджея Дуду ввести польські війська на захід України.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua