• USD 28.4
  • EUR 32.2
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Венедіктової визнали справу проти ексміністра енергетики секретною

Офіс генерального прокурора засекретив розслідування кримінального провадження щодо колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, якого підозрюють у сприянні терористичним "ДНР" та "ЛНР"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора, передає "ДС" із посиланням на "Українські новини".

Зазначається, що в КПК визначено перелік осіб, які в обов'язковому порядку повідомляються про перебіг та результати досудового розслідування.

"Крім того, згідно з вимогами частини 1 статті 222 Кримінального процесуального кодексу України відомості досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях відносяться до таємниці слідства та можуть бути розголошені лише за письмовим дозволом слідчого або прокурора та в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. Статтями 6, 8 Закону України "Про доступ до публічної інформації" передбачено можливість обмеження доступу до інформації в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням або кримінальним правопорушенням, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, отриманої конфіденційно, або для підтримки авторитету та неупередженості правосуддя", — йдеться у відповіді Офісу генпрокурора.

За даними відомства, розголошення інформації з обмеженим доступом (відомості у кримінальних провадженнях) може призвести до розголошення таємниці досудового розслідування у кримінальних провадженнях, що загрожує інтересам держави у вигляді забезпечення правосуддя та підтримання правопорядку, а також правам окремих громадян, що охороняються законом.

"Вказані обставини свідчать, що збитки від оприлюднення такої інформації переважають суспільний інтерес у її отриманні", — зазначає Офіс генпрокурора.

В даний час досудове розслідування у кримінальному провадженні, в якому фігурує Демчишин, продовжується, проводяться слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії.

Нагадаємо, 12 листопада колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину оголошено про підозру у сприянні терористичній групі або терористичній організації через закупівлю вугілля з окупованих територій Донбасу.

У коментарі ЗМІ Демчишин наголосив, що порушена проти нього кримінальна справа була сфабрикована і незабаром буде закрита. Політик вважає, що за атакою на нього стоїть Офіс президента.

8 грудня Печерський райсуд Києва дозволив затримати колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua