• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

У Верховному Суді "розібралися" з суддею, у якого виявили російський паспорт (ДОКУМЕНТ)

Заступника голови Верховного Суду та очільника Касаційного господарського суду у його складі Богдана Львова, який є власником російського паспорта, відрахували зі штату Суду

Богдан Львов
Богдан Львов
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Верховного Суду, передає "ДС".

"Голова Верховного Суду Всеволод Князєв відрахував суддю Богдана Львова зі штату Верховного Суду", — сказано у повідомленні.

Повідомляється, що Львова відрахували на підставі інформації Служби безпеки, яка підтвердила наявність у судді громадянства РФ.

Конституція України визначає, що повноваження судді припиняються у разі припинення громадянства України або набуття суддею громадянства іншої держави.

За словами голови ВС, це безпрецедентне рішення для судової системи, адже зазначені положення Конституції та закону застосовуються вперше.

Князєв підкреслив, що сама ситуація та дії Львова серйозно шкодять авторитету Верховного Суду, а цього не повинно бути.

"Верховний Суд у своїх діях покладається на відомості Служби безпеки України до того моменту, поки їх не спростовано в передбаченому законом порядку, тож Богдан Львов не позбавлений права доказувати відсутність у нього громадянства РФ", — говорится в заяві Суду.

Нагадаємо, раніше журналісти під час розслідування з'ясували, що Богдан Львов має паспорт громадянина Росії.

3 жовтня Служба безпеки України повідомила Верховному Суду, що заступник його голови Богдан Львов має російське громадянство.

Проте збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду не змогли звільнити Львова. Зауважимо, що рішення приймалося шляхом таємного голосування.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua