• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

У Зеленського сказали, скількох кримчан можна засудити за колабораціонізм

Наразі понад 200 тисяч жителів окупованого Криму підпадають під статтю Кримінального кодексу України про колабораціонізм

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила представниця президента України в Автономній республіці Крим Таміла Ташева, передає "ДС" з посиланням на "Суспільне".

Вона відзначила, що необхідно пом'якшити покарання за колабораціонізм.

"Дев’ять останніх років, як на території Криму, так і на Луганщині та Донеччині, тривало життя — у 2014-му воно не зупинилось. Так, в українського суспільства є запит на справедливість і я його підтримую. Але питання у тому, що рамки чинного законодавства, ухваленого одразу після повномасштабного вторгнення, є достатньо розмитими та не враховують умов проживання тривалий час на окупованій території", — пояснила вона.

Ташева зазначила, что під визначення "колабораційна діяльність" підпадає фактично кожен кримчанин, адже тривале проживання на окупованій території можливе лише за умови певної співпраці з окупантом, зокрема, сплати податків.

"Саме тому ми говоримо, що понесуть відповідальність і ніколи не будуть амністовані ті, хто ухвалював управлінські рішення, військові або правоохоронці, які зрадили присязі, ті, хто вів пропагандистську роботу, порушував права людини, здійснював воєнні злочини, розбазарював природні багатства",- сказала вона.

За словами Ташевої, решта може нести некримінальну відповідальність.

"Наприклад, люстрація. Тобто неможливість обіймати посади в українських державних органах. І це теж буде справедливо. За нашими підрахунками, за чинним законодавством, на півострові під кримінальну відповідальність може потрапити понад 200 тисяч людей. Жодна пенітенціарна система не впорається з такою кількістю", — зазначила вона.

Спецпредставниця президента також додала, що ща умови пом'якшення законодавства, під статтю підпадатиме кілька десятків тисяч людей.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua