• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 35.5
Спецпроєкти

У Зеленського відреагували на видачу російських паспортів мешканцям Херсонської та Запорізької областей

Офіс президента та Міністерство закордонних справ України назвали рішення Володимира Путіна спростити видачу російського громадянства жителям Херсонської та Запорізької областей юридично нікчемним

Паспорт РФ
Паспорт РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі hromadske, передає "ДС".

Подоляк зазначив, що жодних коректних позитивних наслідків для цієї території, українських громадян чи міжнародного права це не принесе.

"Маємо чергову спробу примітивним пропагандистським рішенням підмінити реальні обставини. А реальні обставини на сьогодні прості: і Херсонська, і Запорізька область є невід'ємною частиною України з усіма юридичними наслідками, що з цього випливають. У повному обсязі", — пояснив Подоляк.

І додав, що цей указ Путіна потрібен Росії лише як елемент тотального пропагандистського впливу на власний внутрішній ринок, який "дозволить влаштувати невелике телешоу з кількох десятків колаборантів кримінальної зовнішності в головній ролі з роздачею цих паспортів".

Також Подоляк зазначив, що будь-які російські плани, зокрема щодо анексії окупованих територій, мають лише теоретичне значення та є додатковими доказами скоєння тими чи іншими росіянами конкретних злочинів. 

"У практичній же площині будь-які спроби РФ володіти вкраденими територіями матимуть максимально руйнівні наслідки для цієї країни", — резюмував радник голови ОПУ.

В українському МЗС у Facebook наголосили, що засуджують указ Путіна і вважають, що він не матиме правових наслідків. МЗС зазначає, що таке рішення російського президента відкриває шлях до примусу мешканців тимчасово захоплених територій в Херсонській та Запорізькій областях набувати російське громадянство.

Відомство наголошує, що це є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права. 

"Україна закликає міжнародну спільноту зупинити Росію, яка скоює злочини проти України та українців", — резюмує МЗС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua