• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Удар по Львову: В ООН заявили, що окупанти знищили важливий склад гумдопомоги

Унаслідок обстрілу Львова у ніч проти 19 вересня російські війська зруйнували склад неурядової організації "Карітас-Спес", де було близько 300 тонн важливих гуманітарних вантажів

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун, передає "ДС".

Представниця ООН заявила, що найрішучіше засуджує російський удар.

"Упродовж року удари по гуманітарних активах посилились, що впливає на тих, хто вже потерпає від жахливих наслідків війни", — йдеться у повідомленні.

В ООН нагадали, що гуманітарні співробітники, установи та активи захищені згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Удари по них або невибіркові удари суворо заборонені.

"Міжнародне гуманітарне право не є вибірковим, це зобов'язання, якого потрібно дотримуватися", — підкреслила Деніз Браун.

В організації "Карітас-Спес" повідомили, що унаслідок атаки співробітники місії не постраждали, але склад з усім, що було всередині, згорів дотла. 

Остаточну суму збитків підрахують пізніше, коли на місці події завершать роботу працюють спецслужби. Вже відомо, що знищено 33 палети з продуктовими наборами, 10 палет з гігієнічними наборами та консервами, 10 палет з генераторами та одягом.

За словами священнослужителів, у віданні яких перебуває склад, там згоріло близько 300 тонн гуманітарних вантажів. Зі складу вдалося врятувати транспортні засоби з гуманітарним вантажем.  

Нагадаємо, російські окупанти завдали удару по Львову безпілотниками під ранок 19 вересня, унаслідок чого загорівся дах промислового складу. З-під завалів спершу дістали двох людей: жінка не зазнала травм, а чоловік — у важкому стані. Згодом під завалами знайшли тіло загиблого чоловіка, який працював на складі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua