• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Українці через "Дію" обиратимуть представника країни на Євробаченні

Українці у цьому році зможуть обрати представника від України на міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2023" через застосунок державних послуг "Дія"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова у Telegram, передає "ДС".

"Вперше в історії Євробачення зможете обрати представника від України в застосунку "Дія". Прозоро і у кілька кліків. Цього року активно цифровізуємо традиції Євробачення. Маємо класні результати… Кожен громадянин зможе максимально швидко та комфортно підтримати улюбленого виконавця, який представить Україну на Євробаченні-2023 у Ліверпулі", — написав він.

Міністр повідомив, що у травні понад мільйон українців по всьому світу подивилися Євробачення в "Дії".

А в жовтні пів мільйона громадян обрали трійку журі українського Нацвідбору в застосунку.

За словами Федорова, попри наміри Росії залякати та знищити все українське, ми активно розвиваємо і цифровізуємо культурну сферу: "Адже культура – фундамент сталого громадянського суспільства".

Нагадаємо, гурт Kalush Orchestra з піснею "Stefania" приніс Україні третю в історії перемогу на Євробаченні. Українці посіли четверте місце за голосами журі, проте абсолютно перемогли за голосами глядачів, взявши 90% із можливих пунктів. Друге місце – у Великої Британії, третє – в Іспанії.

17 червня Європейський мовний союз попередньо вирішив, що пісенний конкурс "Євробачення" у 2023 році відбудеться не в Україні. Організатори зверталися до Великої Британії, щоб обговорити можливість провести там конкурс.

23 червня Європейська мовна спілка (EBU) остаточно відмовилася проводити музичний конкурс "Євробачення-2023" в Україні.

Зазначимо, уряд Великої Британії звертався до EBU із проханням ще раз розглянути Україну як місце для проведення "Євробачення 2023".

У жовтні організатори оголосили місто, у якому пройде Євробачення-2023.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua