• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Українським посольствам у різних куточках світу надійшли пакунки із очима тварин

До посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли пакунки, які містили очі тварин

Реклама на dsnews.ua

Про це речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко повідомив у Facebook, передає "ДС". За його словами, у пакунках знаходилися очі тварин.

За словами політика, пакунки були просякнуті рідиною, схожою на кров, та мали відповідний запах. Крім того, у самих пакунках знаходилися очі тварин

"Вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося. Посольство в США отримало лист з ксерокопією критичної статті про Україну, але, як і більшість інших конвертів, цей лист синхронно з іншими надійшов із території однієї європейської країни", – зазначив Ніколенко. 

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що є підстави вважати це добре спланованою кампанією терору та залякування посольств і консульств України. Не маючи змоги зупинити Україну на дипломатичному фронті, нас намагаються залякати. 

"Однак можу одразу сказати, що ці спроби марні. Ми й надалі ефективно працюватимемо на перемогу України", – наголосив він. 

Як писала "ДС", 30 листопада в посольстві України в Мадриді стався вибух, внаслідок якого один співробітник отримав поранення.

Пізніше стало відомо, що поштове відправлення було адресоване послу Сергію Погорельцеву, а серйозніших наслідків вибуху вдалося уникнути завдяки реакції та професійним діям українців з персоналу дипустанови.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив терміново посилити безпеку всіх українських посольств за кордоном.

Пізніше схожий пакет був доставлений до збройової компанії Instalaza, яка постачає озброєння Україні.

Листи з піротехнічним матеріалом також отримали премʼєр-міністр Іспанії, Міністерство оборони, база ВПС і посольство США. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua