• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Україна хотіла би отримати від Німеччини винищувачі Eurofighter Typhoon

Німеччина може надати Україні бойові літаки Eurofighter Typhoon, які поряд з американськими F-16 зайняли б чільне місце у "коаліції винищувачів"

Eurofighter Typhoon
Eurofighter Typhoon
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков виданню Ouest France, передає "ДС".

"Якби Велика Британія та Німеччина об'єднали свої можливості з постачання винищувачів Eurofighter, це було б важливим кроком", — сказав він.

Як зазначив Резніков, зараз вже існує міжнародна "танкова коаліція", в якій базовою моделлю є німецький Leopard-2, але присутні американські Abrams і британські Challenger-2. Міністр вважає, що аналогічно, може бути сформована "коаліція винищувачів" з основою моделлю американського F-16 за присутності Eurofighter та шведських Gripen.

Резніков повідомив, що загалом Україна потребує близько 120 винищувачів. "Найбільшу частину повинні складати F-16, яких у світі налічується понад п'ять тисяч. Але Eurofighter і Gripen також допомогли б нам", — сказав міністр.

Він розповів, що Україна вітала б участь Німеччини у навчанні українських пілотів на Eurofighter. "Наші британські партнери готові запропонувати українцям курси навчання на винищувачах Eurofighter. А з нашими шведськими друзями ми обговорюємо, як розпочати навчання на літаках Saab Gripen", — повідомив він.

Планом підготовки українських пілотів на винищувачах F-16 займаються Данія та Нідерланди. За словами Резнікова, Україна також веде переговори з Польщею та Бельгією щодо тренувань українських військових пілотів на бойових літаках.

Як повідомляла "ДС", Нідерланди передадуть Україні винищувачі F-16 після навчання пілотів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua