• USD 36.6
  • EUR 38.7
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Україна модернізує ракети "Нептун", вони зможуть вражати цілі в Москві, - ЗМІ

Ракети "Нептун" зможуть вражати цілі у Москві та інших віддалених місцях Росії після модернізації

поражать цели
поражать цели
Реклама на dsnews.ua

Про це пише проєкт The War Zone, передає "ДС".

За словами українського чиновника у Міноборони, атаку на російську систему ППО С-400 в районі села Оленівка на мисі Тарханкут 24 серпня "було здійснено модифікованим "Нептуном".

Україна працює над переобладнанням P-360 "Нептун" у зброю наземного ураження, але ракеті потрібна нова система наведення, якої в неї на той момент не було. Зокрема, для завершення роботи були потрібні певні види мікросхем, але система була близька до завершення.

28 серпня цей чиновник заявив, що Україна розробила систему наведення GPS, яка доставляє ракету до заздалегідь визначеного місця.

На місці інфрачервона головка самонаведення (ГСН) ракети шукає та фіксує ціль на основі попередньо завантаженого зображення, а потім здійснює остаточну атаку по цій цілі. Якщо ракета не може уразити ціль, вона припиняє атаку.

"Така модифікація стала б великим стрибком у можливостях, оскільки ракети неможливо було б заглушити за допомогою засобів радіоелектронної боротьби, і їх було б дуже важко виявити на етапі кінцевої атаки через те, що їх ГСН за своєю природою пасивні", – пише видання.

Крім того, повідомляється, що переобладнаний "Нептун", який запускається з тієї самої пускової установки, що й протикорабельний варіант, має дальність близько 400 км та корисне навантаження близько 350 кг. З недоліків представник Міноборони назвав те, що запуску дозвукової ракети можуть завадити сучасні російські системи ППО, а також поки невелику кількість вироблених ракет.

Як писала "ДС", під час аварії ракетного крейсера "Москва" Чорноморського флоту РФ після влучення українських ракет "Нептун" загинуло близько 40 членів екіпажу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua