• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Україна може і повинна стати 33 членом НАТО, — Зеленський

Президент Володимир Зеленський наполягає, що Україна повинна стати наступним членом НАТО після того, як до Альянсу приєднається Швеція

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на спільному брифінгу з лідерами північноєвропейських країн у Гельсінкі, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

Зеленський привітав Фінляндію з тим, що вона стала 31 членом НАТО у квітні. 

"Я щиро бажаю Швеції завершити якомога швидше процедуру вступу. Разом із вами НАТО буде складатись з 32 членів. Україна може і повинна стати 33 членом. Я так думаю, і я справді бажаю цього нашій країні", – заявив Зеленський.

За словами українського президента, Україна усвідомлює, що поки триває російська агресія, неможливо реалізувати її процедуру вступу.

"Але немає перешкод для політичного рішення щодо алгоритму нашого вступу в НАТО", – заявив Зеленський. 

Він підкреслив, що Україна вже "здійснила історичне послаблення найбільшої загрози для всіх нас – російського реваншизму". Президент також наголосив, що Україна вже є де-факто членом НАТО і співпрацює з Альянсом на благо спільної оборони.

За словами Зеленського, на зустрічі з лідерами нордичних країн йшлося про майбутній саміт НАТО у Вільнюсі та про те, "що ми можемо зробити разом задля зміцнення НАТО і східного флангу Альянсу".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua