• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна не очікує великого вторгнення РФ, — Данілов

Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що сьогодні нема загрози відкритого нападу Росії на Україну

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це він сказав на брифінгу в Офісі президента, передає "ДС".

"Якщо говорити про велике скупчення, на якому наполягають ЗМІ за кордоном, то ми такого не бачимо. Так, є певне збільшення кількості військових, але ми всі відстежуємо та усвідомлюємо, що там відбувається. Сьогодні загроз для відкритої агресії з боку РФ ми не бачимо. Що буде завтра, будемо завтра з вами говорити", — сказав Данілов.

Він додав, що першочерговим завданням Росії є дестабілізація внутрішньої ситуації в Україні.

"У разі внутрішньої дестабілізації РФ може скористатися цією можливістю. Ми маємо цього не допустити", — пояснив Данілов.

Секретар РНБО закликав українців спокійно відпочивати на зимові свята, оскільки фахівці не прогнозують вторгнення Росії в Україну – для повномасштабного вторгнення, Росії потрібно спочатку підготуватися та витратити на це багато часу.

"Щодо січня, лютого, березня… Наші фахівці кажуть, що великого вторгнення Росія не може робити навіть фізично, тому що є певні розрахунки, період підготовки, проміжок часу, який вони мають на це витратити… Відпочивайте спокійно, святкуйте", — підсумував Данілов.

Як повідомляла "ДС", 17 грудня Міністерство закордонних справ РФ опублікувало свої пропозиції НАТО щодо так званих "гарантій безпеки". Серед іншого, Росія пропонує країнам НАТО зобов’язатись не приймати Україну та інші східноєвропейські держави до Альянсу, а також відмовитись від будь-якої військової діяльності на території України та інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії.

Також Росія вимагає відкликати рішення 2008 року про включення України та Грузії до НАТО.

Президент Росії Владімір Путін попередив Захід, що реакція Москви на розширення НАТО "може бути різною".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua