• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Україна отримає ще 10 тисяч терміналів Starlink, — Федоров

Україна уклала угоду з корпорацією Ілона Маска про отримання понад 10 тисяч додаткових терміналів Starlink для протидії російським повітряним атакам

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віце-прем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

"SpaceX і Маск швидко реагують на проблеми та допомагають нам", — сказав Федоров, додавши, що спілкувався з Маском безпосередньо.

За його словами, американський бізнесмен запевнив, що продовжуватиме підтримувати Україну.

"Коли у нас було потужне затемнення, я направив йому повідомлення того дня, і він миттєво відреагував і вже зробив деякі кроки. Він розуміє ситуацію", — заявив Федоров.

Уряди кількох країн Європейського Союзу готові розділити оплату, сказав він, не уточнивши, про яких саме спонсорів йдеться.

"Наразі всі фінансові питання вирішені. Альтернативи супутникового зв'язку немає", — сказав Федоров, додавши, що навесні Україні потрібно буде знайти додаткове фінансування.

Як писала "ДС", 9 грудня компанія Ілона Маска SpaceX запустила на орбіту 40 супутників OneWeb — мережі інтернет-супутників, що є конкурентом системи Starlink.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua