• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Україна отримає танки Leopard від Канади, Іспанії та Швеції

Україна отримає 10 танків Leopard від Швеції, а також танки від Іспанії та Канади

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив міністри оборони США, Іспанії та Канади, повідомляє "ДС".

За словами голови Пентагону Ллойда Остіна, Швеція оголосила про постачання в Україну 10 танків Leopard та ключові компоненти ППО. Крім того, Норвегія у співпраці зі США передасть системи NASAMS. Нідерланди ініціюють нові контракти для забезпечення постачання нового озброєння. Крім того, Словенія має намір "задовольнити кілька пріоритетних потреб України, включно з бронетехнікою".

Глава Міноборони Іспанії Маргарита Роблес оголосила, що Іспанія, окрім обіцяних шести Leopard 2, планує передати Україні ще чотири танки, повідомляє El Espanol.

Міністр оборони Канади Аніта Ананд заявила, що "Канада передасть близько 8000 снарядів калібру 155 мм, а також 12 зенітних ракет з арсеналу Збройних сил Канади для підтримки систем ППО, розгорнутих на даний час в Україні". Крім того, Канада надасть понад 1800 одиниць 105 мм навчальних боєприпасів для танків Leopard 1, які будуть безоплатно передані Данією, Німеччиною та Нідерландами.

Також очікується, що 8 обіцяних основних бойових танків Leopard 2, а також анонсована раніше броньована ремонтно-евакуаційна машина, допоміжне обладнання та боєприпаси, передані Канадою, будуть в Україні найближчими тижнями. Чотири танки вже доставлені до Польщі.

Нагадаємо, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус пообіцяв, що танки Leopard 2A6, обіцяні ФРН та Португалією, будуть доставлені в Україну до кінця березня.

Міністр оборони США Ллойд Остін також заявив, що станом на сьогоднішній день дев'ять країн заявили про свій намір передати Україні понад 150 танків Leopard.

13 березня в Іспанії завершилося чотиритижневе навчання 55 українських бійців на танках Leopard 2A4.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua