• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Україна розраховує на розширення фінансової участі Франції у спільних проєктах, – Юлія Свириденко

Окрім уже затверджених спільних проєктів, що реалізуються разом з Францією в Україні, у тому числі інфраструктурних у складі програми Президента Володимира Зеленського "Велике будівництво", передбачається розширення фінансової участі Франції також на інші сфери української економіки

Реклама на dsnews.ua

Про це під час візиту української делегації до Парижа йшлося на зустрічі з керівництвом Міністерства економіки та фінансів Франції, повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

"Міністр Брюно Ле Мер глибоко розуміє українські реалії та складнощі, викликані зовнішньополітичною ситуацією. Разом з тим, за останні роки економіка України показала високу резистентість та адаптативність. Наші партнери бачать прогрес, який ми здійснили у цифровізації державних сервісів, оновленні інфраструктури, реформі державного сектору", — написала Свириденко у Facebook.

Одним із досягнень України минулого року вона назвала те, що доларовий ВВП за всю історію країни вперше досяг майже 200 мільярдів доларів.

Для зміцнення та збільшення досягнутого результату, за словами Свириденко, велике значення матиме підтримка таких стратегічних партнерів, як Французька Республіка.

"У пріоритеті – спільні проєкти у галузі енергетики, машинобудування, інфраструктури та доступ до пільгового фінансування", — уточнила міністерка.

В Україні вже реалізуються спільні з французькою стороною інфраструктурні проєкти, у тому числі у межах програми "Велике будівництво", а у другій половині року очікується розширення співпраці на інші галузі.

"Інфраструктурні проєкти з оновлення парку електровозів для Укрзалізниці, дорожньої концесії та авіаційній галузі мають показати результати вже у найближчі місяці", — зазначила Свириденко.

Перспективними, за її словами, є спільні проєкти в ядерній енергетиці та термомодернізації, які відповідають цілям європейського Зеленого курсу та Енергетичної незалежності.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу Президента, координатор програми "Велике будівництво" Кирило Тимошенко повідомляв про підписання між Міністерством інфраструктури та французькою Airbus меморандуму, згідно з яким Airbus братиме участь у створенні флоту літаків для національної авіакомпанії UNA.

    Реклама на dsnews.ua