• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Україна сама деблокує Чорне море, якщо отримає системи MLRS, — ОП

Україна зможе власноручно деблокувати свої порти у Чорному морі, якщо отримає американську реактивну систему залпового вогню MLRS. Натомість послаблення санкцій з РФ в обмін за розблокування моря лише посилить війну

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, передає "ДС".

"1,6 млрд людей можуть почати недоїдати через брак харчів. Сотні мільйонів опиняться за межею бідності через зростання цін.

The Economist прогнозує наслідки російської агресії та пропонує світу домовитися з Україною та Росією про міжнародні конвої продовольчих вантажів у Чорному морі.

Торгуватися з країною, яка взяла в заручники сотні мільйонів людей?

У нас є краща ідея: світ має домовитися про передачу Україні MLRS-систем та іншої необхідної важкої зброї для деблокування Чорного моря. Далі ми все зробимо самі", — написав Подоляк.

Голова Офісу президента Андрія Єрмака в Telegram заявив, що Україна потребує більше важкого озброєння. Серед якого, зокрема, високоточні ракети, ППО та реактивні системи залпового вогню MLRS.

"Україна вдячна за ленд-ліз. Нам потрібна зброя. Без обмежень", — написав Єрмак.

Крім того, в інтерв'ю телеканалу Настоящее время Михайло Подоляк заявив, що відкликання Заходом санкцій проти РФ в обмін на розблокування українських портів викличе ескалацію війни в Україні, а також можливе вторгнення РФ на територію інших європейських держав,.

На думку представника ОП, переговори про поступки росіянам вести не можна, оскільки для них це стане сигналом про слабкість ЄС та США.

"Росія завжди йде на шантаж і готова вбивати людей для того, щоб отримати якусь додаткову можливість для себе. Припустимо, що з неї знімуть частину санкцій. Це стимулюватиме її до подальшої ескалації конфлікту. І не лише в Україні. Вони зрозуміють, що світ справді слабкий, такий, який він був до початку війни в Україні", — заявив Подоляк.

Радник глави ОП додав, що угода про розблокування портів в обмін на скасування частини санкцій може призвести до того, що згодом іншим країнам доведеться брати безпосередню участь у воєнних діях проти РФ.

"Якщо ви підете на поводу у Росії, скасувавши частину санкцій, то вони продовжать ескалувати конфлікт в Україні й будуть виставляти нові умови. Це може бути нескінченно. Тоді конфлікт в Україні, в будь-якому разі, максимально розростатиметься, вони сюди стягуватимуть і техніку, і живу силу. І рано чи пізно до бойових дій будуть залучені інші європейські країни", — зазначив посадовець.

 

 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua