• USD 36.6
  • EUR 38.9
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Україна та ООН домовилися про евакуацію мешканців на окупованому Лівобережжі

Україна та Організація Об'єднаних Націй домовилися, що ООН негайно сформує групи, які будуть направлені на постраждалі тимчасово окуповані території Лівобережжя для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні МЗС України, передає "ДС".

Групи ООН сформують у Запоріжжі та Херсоні. Їх направлять за умови забезпечення безпечного проїзду на тимчасово окуповані території з підконтрольної Україні території.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запевнив ООН у тому, що українська сторона надає всі безпекові гарантії ООН для виконання гуманітарних операцій у всій зоні ураження.

Сторони домовились, що підрозділи ООН вирушать до уражених зон на тимчасово окупованих територіях, щойно Росія надасть доступ та гарантії безпеки. Наразі Організація Об’єднаних Націй очікує на надання таких гарантій від російської сторони та доступу до окупованих територій, постраждалих внаслідок підриву греблі Каховської ГЕС.

Окрім того, ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей. Україна відзначила направлення гумдопомоги від ООН на постраждалі території, але наголосила, що масштаб руйнувань та страждань потребує якісно іншого реагування.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що ООН та Червоний Хрест не відповіли на запити української влади про допомогу.

У відповідь речник Управління ООН з координації гуманітарних справ Савіано Абреу заявив, що гуманітарні місії Організації Об'єднаних Націй з першого дня допомагають постраждалим від підтоплень внаслідок підриву російськими окупантами Каховської ГЕС.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua