• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Україна та ЄС ухвалили важливе рішення щодо "транспортного безвізу"

Україна та Європейський Союз 16 березня продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних автомобільних перевезень ("транспортний безвіз")

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства інфраструктури, повідомляє "ДС".

"Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року. Документ, який був підписаний у червні 2022 року, скасував необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за перший рік домовленість довела свою практичну ефективність. За цей період обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли більш ніж на 50%.

Також розвивається потрібна логістична інфраструктура на кордоні. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення було відкрито 2 нові пункти пропуску на кордоні з Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. Крім того, була розширена пропускна спроможність пункту "Краковець – Корчова" та впорядкована робота пункту "Ягодин – Дорогуськ" на кордоні з Польщею.

Після підписання Угоди у червні 2022 року кількість перевізників, які перетинали кордон у напрямку ЄС, порівняно з аналогічним періодом 2021 року збільшилась на 53%, а сама кількість перетинів – на 43%. Угода також спрощує процедуру визнання документів водія. Україна та ЄС звільнили власників прав водія, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Як повідомляла "ДС", 29 червня 2022 року Україна підписала угоду про лібералізацію автомобільних перевезень з Євросоюзом ("транспортне безвіз").

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua