• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Україна веде не лише оборону, — Залужний

Українські військові сьогодні не лише обороняються, а й проводять контрнаступальні операції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на засіданні Військового комітету НАТО на рівні головнокомандувачів (начальників штабів), повідомляє "ДС".

"Війна з 2014-го року стала для нас, українців, справжньою війною… Ми усвідомлювали, що рано чи пізно повномасштабна агресія розпочнеться, і готувалися до неї. Ми чітко розуміли, що саме перший місяць буде переломним. Нам вдалося відібрати у противника стратегічну ініціативу, завдати критичних втрат, змусити відмовитися від головної мети — захоплення міста Києва", — сказав він.

За словами Залужного, українська армія веде не лише оборонні бої.

"Сьогодні ми не лише ведемо оборону. Нами проведено низку успішних контрнаступальних дій. Вдалося розблокувати Харків та Миколаїв, ведуться бої на Херсонському напрямку… Не міг не згадати про захисників Маріуполя, які своїми героїчними діями стримали багатотисячне угруповання противника і дали нам можливість обладнати оборонні рубежі на інших напрямках", — зазначив він.

Головнокомандувач ЗСУ заявив, що російські військові діють методами нацистів.

"Це тотальне знищення цивільних об’єктів, вбивства мирних людей, це гуманітарна катастрофа, унеможливлення постачання гуманітарних вантажів. Противник чудово розумів і розуміє, що він коїть. Перехоплення розмов російського військового командування підтверджують, що вони робили все це свідомо", — наголосив він.

Залужний додав, що Росія продовжує завдавати ракетних ударів з високоточної зброї в глибину нашої території. Росіяни підтримують високу інтенсивність ракетного обстрілу в середньому 10-14 балістичних і крилатих ракет на добу.

"Збройна боротьба у ХХІ столітті комплексна, йдеться про поєднання операцій, що, у свою чергу, вимагає застосування сучасного високоточного далекобійного озброєння, ефективної системи ППО та ПРО. Подякував партнерам за надану допомогу, завдяки якій ми впевнено ведемо боротьбу і неодмінно здобудемо перемогу", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", станом на вечір 19 травня російські війська зосередили зусилля на Донецькому напрямку, де активізували наступальні та штурмові дії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua