• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Україна закликала світові компанії знизити кредитний рейтинг росії до мінімально можливого

Найбільш авторитетні рейтингові компанії світу, такі як Moody’s Corporation, AM Best Rating Services, S&P Global, Fitch Group, отримали звернення Міністерства економіки України щодо зниження кредитного рейтингу росії до мінімально можливого. Наслідком цього стануть "масові вимоги погашення по кредитних зобов’язанням", що "зробить економіку рф більш вразливою"

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила у Facebook перша віцепрем'єрка, міністерка економіки України Юлія Свириденко, передає "ДС".

Вона зазначила, що очолюване нею відомство "працює над посиленням України та над послабленням ворога". Для цього Мінекономіки і скеровує звернення щодо дій, здатних порушити фінансову стійкість держави-агресора.

Так, зокрема, до Міжнародного бюро виставок скероване прохання закрити російський павільйон на Expo-2020 в м. Дубай та виключити москву зі списку кандидатів на проведення Expo-2030.

А учасників Генеральної угоди з тарифів і торгівлі закликано застосувати найширше ембарго на російську продукцію або ж застосувати до неї неавтоматичне ліцензування, що зведе вивіз товарів з РФ до мінімуму. 

Є звернення, адресовані й потужним світовим IT-компаніям, таких як Telegram Messenger Inc, Alphabet Inc, Meta Platforms Inc, Microsoft Corporation, Intel Corporation та багатьом іншим. Їх просять заморозити поточні договори з рф, виконання сервісних контрактів, надання будь-яких послуг та ліцензій. 

Надійшло прохання і до Міжнародної організації праці з вимогою зупинити членство росії та білорусі в МОП, адже ці держави "цинічно розтоптали міжнародно визнані основоположні права, свободи і гарантії, що складають фундамент організації", – пише Свириденко.

"Агресія проти України – це виклик усьому цивілізованому світу, тому ми мусимо реагувати на нього спільно. Слід залучити усі наявні можливості та ресурси, аби змусити росію та білорусь дорого заплатити за свої вчинки та примусити їх до миру", – резюмує вона. 

Як повідомляла "ДС", вранці 24 лютого війська Російської Федерації за наказом Володимира Путіна розпочали нове вторгнення в Україну відразу за декількома напрямками. Проте бліцкриг не відбувся і ЗСУ вдалося стримати противника, знищивши з початку наступу 9 тис. солдатів, 217 танків, 900 бронемашини, 90 артилерійських систем, 11 засобів ППО, 42 РСЗВ, 60 цистерн з паливом, 3 БПЛА, 2 корабля, військових літаків та вертольотів, 374 військових автомобілів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua