• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Україна знайшла спосіб вплинути на Ізраїль у питанні постачання зброї

Україна намагається вплинути на владу Ізраїлю у питанні надання військової підтримки за допомогою США

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, передає "ДС" із посиланням на The Hill.

Дипломат розповів, що щотижня проводить зустрічі з послом США в Ізраїлі Томом Найдсом та назвав колегу "таємною зброєю" України.

"Ми обговорюємо різні заходи підтримки, і знову ж таки нам потрібно змінити цю основну тенденцію, яка відрізняє позицію Ізраїлю від решти демократичного світу, та збільшити військово-технічну співпрацю", — сказав український посол.

За його словами, США є "єдиною країною, до якої Ізраїль дослухається".

Корнійчук констатував, що відносини України з Ізраїлем останніми тижнями поглибилися "з деяких технічних питань, пов'язаних з обороною", зокрема, системи попередження цивільного населення про ракетні атаки. Він зазначив, що Україна очікує більше від Ізраїлю.

Крім того, посол висловив сподівання, що США можуть ретельніше перевіряти дотримання Ізраїлем антиросійських санкцій.

"Питання санкцій також важливе, і американці перебувають у набагато кращому становищі, щоб перевірити, чи дотримуються ізраїльтяни цих санкцій, чи ні", — сказав він.

Однак Корнійчук визнав, що до позачергових парламентських виборів в Ізраїлі, призначених на 1 листопада, питання військової допомоги Україні не розглядатиметься.

Як повідомляла "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що військова підтримка України є для Ізраїлю "найприроднішим вибором", коли йдеться про ставлення до повномасштабної російсько-української війни. За словами глави МЗС, Ізраїль змінить свою думку та надасть Україні зброю.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua