• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Україна зробила ще один крок на шляху до Євросоюзу

Президент Володимир Зеленський передав голові Представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікасу анкету-опитувальник для набуття статусу кандидата на членство в Європейському Союзі

President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави за підсумками зустрічі Зеленського із Маасікасом, передає "ДС".

"Хочу подякувати за цю важливу зустріч. Сьогодні – один з етапів для нашої держави до вступу у Європейський Союз, прагнення, до якого йде наш народ і за яке бореться", – сказав він.

Президент України зазначив, що просування нашої держави в ЄС відбувається у дуже трагічний час, коли багато українців, які сповідують європейські цінності, втрачають життя.

"Це важливий сигнал. Ми віримо, що здобудемо підтримку й станемо кандидатом на вступ. Після цього розпочнеться наступний, фінальний етап. Дуже віримо, що ця процедура відбудеться в найближчі тижні і що вона буде позитивною для історії нашого народу, зважаючи на ціну, яку він заплатив на шляху до незалежності й демократії", – сказав президент.

Як зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, уряд разом із командою Офісу президента дуже оперативно підготував відповіді, і вже зараз триває робота над інтеграцією України до Європейського Союзу.

"Ми вже інтегровані в електроенергетичну мережу ЄС. Зараз ми продовжуємо роботу з Єврокомісією щодо інтеграції та спільної мережі безкоштовного роумінгу, безкоштовного платіжного простору", – повідомив глава уряду.

Глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас зазначив, що також почувається частиною команди, яка працює над набуттям Україною статусу кандидата на членство в ЄС.

Він зазначив, що цей процес відбувається у дуже складній для України ситуації, але всі відчувають важливість та значення цього моменту. За словами Маасікаса, відповіді України в анкеті-опитувальнику будуть дуже швидко проаналізовані.

Володимир Зеленський подякував йому за те, що представництво Євросоюзу відновило роботу у Києві.

Як повідомляла "ДС", 8 квітня президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час візиту до Києва офіційно передала главі держави Володимиру Зеленському опитувальник, заповнення якого є необхідним кроком для надання Україні статусу кандидата в ЄС.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua