Українці довго пам'ятатимуть позицію Німеччини про постачання зброї, — Кулеба

В Україні не одне десятиліття пам'ятатимуть, що Німеччина відмовлялася надати нашій країні зброю

Фото з відкритих джерел

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю німецькому виданню Welt am Sonntag, передає "ДС" із посиланням на "Європейську правду".

"Ми розчаровані триваючою відмовою Німеччини надати дозвіл на поставку оборонної зброї Україні, особливо в нинішній ситуації", — заявив Кулеба.

"Відмова Німеччини в цьому питанні також розчаровує українську громадськість. На жаль, українці пам’ятатимуть це десятиліттями, і це дуже сумно для мене як для міністра закордонних справ. Я б хотів, щоб наше партнерство процвітало, і щоб люди відчували дружні та теплі почуття один до одного", — додав Куліба.

Він сказав, що з повагою ставиться до німецьких посилань на минуле, що пояснює політику щодо експорту зброї, але не може погодитися.

"Україна зазнала величезних втрат і руйнувань у Другій світовій війні. Тепер, коли ми знову страждаємо і нам загрожують, єдина правильна політика — дозволити нам захищатися", — зазначив міністр.

"Що сильніша зараз Україна, то нижчий ризик чергового військового конфлікту з Росією. Просто тому, що Путін не розпочне нову атаку проти України, знаючи, що ціна буде надто високою", — додав він.

Як писала "ДС", Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт зброї, виробленої в Німеччині, в Україну. Новий глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Зазначимо, німецькі експерти закликали уряд Німеччини "корінним" чином змінити політику щодо Росії, яка досі була надто "м'якою" і недостатньою для припинення агресивної політики Кремля.