• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Україні вдалося повернути додому 15 дітей

На територію України вдалося повернути 15 українських дітей разом із їхніми матерями та іншими законними представниками

Повернення депортованих дітей до України
Повернення депортованих дітей до України / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це у Telegram повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, повідомляє "ДС".

За словами Лубінця, це діти із міст Харківської та Херсонської областей, частини яких були окуповані ще на початку повномасштабної війни.

Омбудсмен повідомив також, що на сьогодні, за даними Національного інформаційного бюро, на територію України повернулися 308 дітей.

"Нарешті — вдома! Незважаючи на всі виклики, ми продовжуємо працювати, щоб українці мали змогу побачити рідних і бути на своїй землі", — написав він.

Лубінець нагадує, що у разі порушення прав, незаконного переміщення/депортації українці можуть звернутись до Офісу омбудсмена за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008; електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua; на гарячу лінію: 0800501720; за телефоном: 044 299 74 08.

Крім того, додає уповноважений, у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни" у розділі "Надіслати звернення в один клік".

Нагадаємо, постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявив, що вивозячи дітей з території України, Кремль хотів "уберегти їх від небезпеки, яку можуть нести військові дії". У Москві нібито готові повернути їх до України, коли умови будуть "безпечними".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua