• USD 29.3
  • EUR 30.1
  • GBP 35.1
Спецпроєкти

Українські колаборанти та їхня кількість не виправдали надій Кремля, — Монастирський

Керівництво Росії переоцінило кількість колаборантів в Україні та зважилося на широкомасштабне вторгнення. Проте зрадників виявилося не так багато і вони не змогли забезпечити швидку перемогу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський в ефірі телемарафону, повідомляє "ДС".

"Переконаний, що Путін і ті, хто прийшов сюди – орки, вважали, що вся наша країна за один день чи максимум протягом трьох днів повномасштабної агресії перетвориться на країну колаборантів. На щастя, цього не сталося. Ми можемо казати, що ми впевнено захищаємо рубежі нашої держави. Ми, дякувати Богу, не говоримо про можливу окупацію Києва, Харкова, Сум, Чернігова", — сказав він.

За словами Монастирського, "шпигуни та диверсанти сприяли тому, що ворог у перші дні мав певні успіхи". Водночас проблема колаборнатів для України "не стала смертельною". Проте вона існує, адже лише Національна поліція розслідує 540 кримінальних проваджень за цими фактами. Вирок отримали 40 людей. Такі справи розслідують також інші правоохоронні органи і це робитимуть далі.

"На нас чекає багато роботи у правоохоронній системі. Особливо це стосується деокупованої Харківської області… Донецької, Луганської областей", — наголосив міністр.

Як повідомляла "ДС", найбільше кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму розслідується Нацполіцією у Луганській та Київській областях.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua