• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.4
Спецпроєкти

Український посол заявив, що Туреччина купує у РФ крадене зерно України

Посол України Василь Боднар звернувся до турецької влади та Інтерполу за допомогою у розслідуванні постачання українського зерна через води Туреччини

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє агентство Reuters, повідомляє "ДС".

"Посол Києва в Анкарі заявив у п'ятницю, що Туреччина входить до країн, які купують зерно, яке Росія вкрала в України", — йдеться в публікації.

Крім цього, за даними журналістів, український дипломат закликав турецьку владу та Інтерпол допомогти із встановленням причетних до постачання викраденого зерна транзитом через води Туреччини.

Нагадаємо, 25 травня в МЗС РФ заявили, що готові були надати гуманітарний коридор для експорту українського врожаю через Чорне море — в обмін на зняття санкцій та "розмінування Україною" акваторії Чорного моря, яку в перший місяць повномасштабного вторгнення замінувала сама Росія.

У свою чергу, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба застеріг від компромісів з Росією "коридором" для українського врожаю через Чорне море в обмін на зняття санкцій.

США відкинули пропозиції Росії щодо скасування санкцій в обмін на розблокування портів.

На пропозицію Москви супроводжувати судна з українським зерном до Середземного моря, якщо Україна розмінує порти, українське МЗС відповіло, що для експорту українського зерна морським шляхом Росія має відвести свій флот і надати гарантії безпеки про ненапад на порти й комерційні конвої.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua